Frakčné laserové omladenie pokožky tváre

klady a zápory frakčného omladenia pokožky tváre pomocou laseru

Proces starnutia je prirodzeným biologickým zákonom každého ľudského organizmu. Na rôznych častiach tela sa nevyhnutne objavujú príznaky vyblednutia pokožky vo forme vrások, zníženého tónu a stareckých škvŕn. Tvár je kvôli neustálemu vplyvu ultrafialového žiarenia, práci tvárových a žuvacích svalov obzvlášť náchylná na vädnutie. Z pochopiteľných dôvodov si ženy všetkých vekových skupín chcú udržať svoju tvár sviežu a mladistvú. V takejto situácii prídu na pomoc nielen krémy a masky, ale aj omladenie pleti pomocou frakčnej expozície.

Podstata a výhody metódy

Táto technológia predstavuje vystavenie vysokofrekvenčnej energie pokožke. Lúče určitej vlnovej dĺžky produkujú tepelné reakcie, respektíve odparujú bunky vo vopred stanovenej hĺbke. Zmiznutie niektorých buniek vyvoláva syntézu kolagénových a elastínových vlákien. S vekom dochádza k výraznému zníženiu syntézy kolagénu a elastínu v hrúbke kože. Práve tieto vlákna dodávajú pokožke pružnosť a mladosť, v skutočnosti sú stavebným materiálom epidermis a dermis. Pôsobením laseru teda dôjde k omladeniu tváre.

Laserové omladenie je moderná technika, ktorá sa osvedčila na trhu kozmetologických služieb. Pozrime sa na niektoré z výhod:

  • Frakčné ošetrenie je absolútne bezbolestný postup. Podľa recenzií absentuje aj minimálne nepohodlie.
  • Táto technológia znamená minimálne poškodenie kože, v dôsledku čoho stopy po liečbe zmiznú do 4 - 5 dní.
  • Táto technológia umožňuje pracovať na veľkej ploche súčasne. Tento prístup maximálne aktivuje regeneračné procesy, čo vedie k aktívnemu vyhladeniu vrások.

Vedľajšie účinky a nežiaduce reakcie po opísanom zákroku sú extrémne zriedkavé. Najtypickejšie sú hyperémia a olupovanie v ošetrenej oblasti, mierne svrbenie, ktoré sa zmierňuje. Niekedy dochádza k aktivácii herpetickej infekcie. Pri častých exacerbáciách herpesu je potrebné pred frakčným omladením konzultovať dermatológa a špecialistu na infekčné choroby.

Aký je priebeh liečby

Jedno terapeutické sedenie trvá 25 až 40 minút. Reparatívnu terapiu je možné aplikovať na tvár, krk a dekolt. V kancelárii pacient leží a môže relaxovať.

Na dosiahnutie maximálneho účinku sú potrebné 3-4 postupy. Optimálny interval medzi sedeniami je 2 až 4 týždne. Počas tejto doby epidermis a dermis úplne obnovia svoj regeneračný potenciál. Štandardný kurz pozostáva zo 4 procedúr. Najvýraznejší vizuálny efekt je viditeľný 3 mesiace po ukončení kurzu. Ak je to potrebné, sedenia sa môžu opakovať po 1 roku.

Na konci je vysoká pravdepodobnosť svrbenia alebo miernych pocitov pálenia, ktoré sa samy zastavia po 1 - 2 hodinách. Hyperémia a nevyjadrené opuchy pretrvávajú 2 - 3 dni. Počas obdobia skorého zotavenia dermatológovia odporúčajú používať liečivé masti a spreje s obsahom dextpanthenolu.

Hygienická starostlivosť je povolená v deň zásahu, počas týždňa by mala byť obmedzená iba návšteva sauny alebo bazéna. Nezanedbávajte krémy na opaľovanie - pokožka po ošetrení je obzvlášť citlivá na ultrafialové svetlo.

Frakčná expozícia je účinná metóda, ktorej vplyv na príznaky starnutia preukázal vedecký výskum. Vďaka bezpečnosti, bezbolestnosti a pohodlí je zákrok jedným z najpopulárnejších v kozmetologickej praxi.